Tektura Lita

TEKTURA MALARSKA-LITA

Oferowana przez nas wysokiej jakości tektura budowlana (lita), tektura malarska stanowi opcjonalne rozwiązanie pod względem wytrzymałościowym i poligraficznym a także znajduje duże uznanie u producentów różnego rodzaju opakowań i galanterii papierniczej. Tektura budowlana (lita), tektura malarska jednowarstwowa produkowana jest w 100% z papierów pozyskiwanych z makulatury a także niektóre jej specjalne rodzaje posiadają dodatki włókiennicze. Tektura budowlana (lita), tektura malarska jednowarstwowa jest przyjazna dla środowiska ponieważ jest wielokrotnie przetwarzalna.

Charakterystyka produktu i zastosowanie tektury:

Tektura malarska wykonana jest z makulatury i odpadów tekstylnych bez dodatków chemicznych - jest to produkt w 100% z recyklingu i recyklingu.

Karton jest wytwarzany w zakresie gramatur od 200,220 g / m 2 do 600 g / m 2 , i zgodnie z wymaganiami klienta ( szerokość , długość także formatka ). Wsad makulaturowy plus dodatki włókiennicze tworzą materiał w zakresie w.w. w szerokościach standardowych zwoju: 100 cm oraz wadze JUMBO roli średnio 500-600 kg.

Należy podkreślić, że dzięki wydajnym maszynom nasza firma jako jedyna z niewielu wykonuje nawoje tektury w tzw. konfekcji handlowej (hurtowo-detalicznej) np.:

1m x 15 mb/15m2, średnie pakowanie 104 sztuk na palecie

1m x 20 mb/20m2, średnie pakowanie 67 sztuk na palecie

1m x 25 mb/25m2, średnie pakowanie 63 sztuk na palecie

i inne w zależności od potrzeb klienta także z etykietami reklamowymi.

Najważniejsze cechy tektury to chłonność, izolacja termiczna, izolacja akustyczna, odporność na wstrząsy, oddychalność i stabilność kształtu. Tekturowe rolki nie są kruche i nie zawierają pęknięć ani połączeń. Materiał podstawowy do dywanów, linoleum i podłóg pływających oraz zabezpieczenie podłogi przed zniszczeniem.

Zastosowanie: Tekstura budowlana , tektura malarska znakomicie sprawdza się przy szeroko rozumianych pracach malarskich i budowlanych, (remontach) jako rewelacyjny materiał ochronny chroniący przed uszkodzeniami: parkiety, płytki ceramiczne, terakotę, panele i inne podłoża lub rozlaniem farby, kleju itp.

Bardzo efektywnie tłumi dźwięki a w odróżnieniu od pianek z tworzyw sztucznych pochłania parę wodną pozwalając drewnu oddychać. Bardzo dobry do wyrównywania podłoża pod panele podłogowe . Idealna na przekładki paletowe i między towarowe (120x80 cm), (100x100 cm).

Sposób użycia: Najlepsze rezultaty ochronne można uzyskać rozkładąjąc tekturę malarską na całej powierzchni gdzie będą prowadzone prace malarsko – budowlane z 5 cm zakładką tektury na tekturę i sklejenie taśmą samoprzylepna na całej długości rozłożonych pasów tektury. Przy wejściu do pomieszczeń wskazane jest położenie podwójnej warstwy tektury w granicach 1m2 w celu wzmocnienia miejsca gdzie częstotliwość ruchu jest większa. W miejscu gdzie łączymy się z drugim pomieszczeniem przyklejamy tekturę do litej podłogi tak aby całość się nie przesuwała. Po skończonej pracy sprzątamy pozostałości po remoncie , zwijamy tekturę i wrzucamy do pojemników na makulaturę.

PAPIER MALARSKI , TEKTURA MALARSKA , REMONTOWO - BUDOWLANA

Szczegóły techniczno – transportowe:

Tektura pakowana jest standardowo na paletach EUR (1200x800mm) lub tzw. jednorazowych (1200x800mm).Dostawy jednostkowe min. 1 paleta realizowane w obszarze całego kraju do 48 godzin. Realizujemy także dostawy cało samochodowe TIR (66 palet).
TEKTURA LITA

Formatki, szczegóły w przygotowaniu

Aby uzyskać więcej informacji zadzwoń lub napisz:
tel.: 0048 509 095 905 lub 0048 507 404 777
e-mail: polpaperplus@polpaperplus.combiuro@polpaperplus.com